Pages Navigation Menu

Ćwiczenia i dieta

Trener osobisty – pomoc w walce z ograniczeniami Twojego ciała

Trener osobisty – pomoc w walce z ograniczeniami Twojego ciała

Zastanawiasz się nad rozpoczęciem przygody z treningiem? Pragniesz zmienić swoje ciało i mieć nad nim kontrolę? Podczas rozpoczęcia tej drogi będzie Ci potrzebny trener osobisty. Jak postępować w wyborze mentora treningowego, jak z nim rozmawiać i czego oczekiwać? Tutaj są odpowiedzi na Twoje pytania!

Postaw na profesjonalizm!

Chcesz zwiększyć swoją aktywność? Zastanawiasz się nad podjęciem współpracy z trenerem osobistym, lecz nie wiesz czym sugerować się podczas wyboru odpowiedniej osoby? Postaw na profesjonalizm! Oszczędzi Ci to nerwów oraz kłopotów, a co najważniejsze zmniejszy prawdopodobieństwo wystąpienia kontuzji na treningu. Wybieraj mądrze, stawiaj na doświadczenie, certyfikaty i ilość podopiecznych, których dany trener posiada. Nie obawiaj się rozmowy telefonicznej i umów się na pierwsze spotkanie, na którym omówicie Twoje oczekiwania i cele, wspólną strategię w drodze do ich osiągnięcia. Bądź jednak czujny. Obserwuj osobę, z którą chcesz trenować, spróbuj zadać wszystkie pytania, jakie Ci tylko przyjdą do głowy. Polepszy to waszą późniejszą pracę, jak i zminimalizuje możliwość wystąpienia rozczarowania.

Trener osobisty to przede wszystkim wsparcie w trudnych momentach

Każdy człowiek doświadcza chwil słabości, które powodują spadek jego produktywności, chęci do działania i poczucie zwątpienia we wszystko wokół. Osoby ćwiczące też na swojej drodze napotykają przeszkody, których nie da się pokonać bez pomocy osoby z większym doświadczeniem i wiedzą, która ich poprowadzi. Bez dwóch zdań taką osobą powinien być trener personalny. Powinien wymagać, lecz ponad wszystko wspierać swoich podopiecznych, nie tylko dobrą radą i motywacją, lecz również wiedzą i podejściem. Nie obawiaj się zadzwonić do swojego trenera osobistego, w której będziesz opisywać swoje problemy związane z treningiem.

Czego nie robić podczas wspólnych treningów?

Są pewne zachowania, których trener osobisty w Warszawie, Krakowie, czy innych miastach Ci nie wybaczy. Oto lista zachowań zakazanych:

  • Nie negocjuj zbytnio ceny treningu,
  • Nie spóźniaj się na treningi,
  • Pamiętaj o tym, że czas na odwołanie treningu jest ustalony w umowie i nie powinien być krótszy niż 24 godziny.

Zostaw Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *