Pages Navigation Menu

Ćwiczenia i dieta

Skuteczność terapii łączonych

Skuteczność terapii łączonych

Okazuje się, że w niektórych krajach popularne są terapie łączone w walce z różnymi chorobami. Ich główną ideą jest to, że chory nie jest pozostawiany ze swoja chorobą sam. Ma ona zastosowanie właściwie we wszystkich obszarach medycy i co ciekawsze, co raz więcej naukowców zwraca uwagę na jej fundamentalne znaczenie w walce z chorobą. Zwykle terapia ta obejmuje pacjenta i jego najbliższe otoczenie. Czasem przybiera formę wsparcia wzajemnego osób cierpiących na tą samą dolegliwość albo osób chorych z osobami, którym udało się zwyciężyć chorobę.

Zaskakująca skuteczność

Terapia ta opiera się przede wszystkim na wsparciu chorych w walce z chorobą. Zadziwiająca jest jej skuteczność. Okazuje się, że wsparcie i poczucie bezpieczeństwa ma niebagatelny wpływ na proces zdrowienia. Jest to taka dziedzina wiedzy, która nie ma swojego racjonalnego wytłumaczenia stricte medycznego, jednak istnienie jej jest niepodważalne. Zauważono, że pacjent, którym nikt z rodziny się nie interesuje i nie utrzymuje bliskich kontaktów z innymi ludźmi, znacznie gorzej dochodzi do zdrowia. Skuteczność terapii łączonej jest uzależniona od wielu czynników, na które lekarz w zasadzie nie ma żadnego wpływu. Znaczenie ma za to więź, poczucie stabilności i sensu życia, jasno sprecyzowane cele życiowe i odporność psychiczna na przeszkody w ich osiągnięciu.

Dużo gorzej mają pacjenci ze skłonnością do depresji i zachwiań psychicznych. Terapia ta nie daje jednak stu procentowej gwarancji na poprawę stanu zdrowia, i co ważne, powinna być stosowana jako dodatek do terapii podstawowej.

Zostaw Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *