Pages Navigation Menu

Ćwiczenia i dieta

Poduszki ortopedyczne dla niemowląt

Poduszki ortopedyczne dla niemowląt

Dziecko, to nasz największy skarb, dlatego dbamy o nie już od pierwszych chwil jego życia. To na czym nam szczególnie zależy, to dbałość o jego bezpieczeństwo. Tu w grę wchodzi przede wszystkim zdrowie, oraz rozwój fizyczny Twojego malucha. Warto podkreślić, że cała struktura ciała dziecka, od czaszki, aż po cały układ kostny jest niezwykle delikatna. Życie zarówno noworodka, jak i niemowlaka opiera się głównie na pozycji leżącej, warto jednak zwrócić baczna uwagę na to, aby Twoja pociecha nie przebywała zbyt długo w jednym ułożeniu, powód? Spłaszczona w danym miejscy główka może przynieść wiele niekorzystnych konsekwencji. W odpowiedzi na ten problem więc powstały poduszki ortopedyczne dla niemowląt, dlatego też postanowiliśmy powiedzieć sobie o niech nieco więcej.

Poduszki ortopedyczne dla niemowląt – czym są i jak działają?

Poduszki ortopedyczne dla niemowląt pozwalają przede wszystkim na naturalne ułożenie główki Twojego maleństwa, a przy tym zapewniając mu pełne wsparcie ortopedyczne. Poduszka ortopedyczna w głównej mierze wykonana jest ze specjalistycznej planki, która umożliwia zapewnienie idealnego punktu nacisku, dzięki czemu główka Twojego maleństwa nie odkształca się niezależnie od tego w jakiej pozycji się znajduje. Jeśli chodzi o kształt poduszek, to mogą one być zarówno w formie niskiej poduszki z lekkim wyprofilowaniem na środku, jak i w formie węża, który doskonale nadaje się zarówno do łóżeczka maleństwa, jak i na łóżko sypialniane rodziców, dzięki czemu nawet na większej powierzchni zachowa prawidłową równowagę. Poduszki ortopedyczne dla niemowląt posiadają barwy i kolory przyjazne Twojemu maleństwu, dzięki czemu jeszcze bardziej je polubi.

Plagiocefalia i inne podobne dolegliwości

To co charakteryzuje poduszki ortopedyczne dla niemowląt, to fakt, że dzięki nim główka Twojego dziecka nie ulega odkształceniu, a ma to szczególne znacznie zwłaszcza, że aktualnie u dużej ilości dzieci diagnozuje się chociażby takie dolegliwości jak plagiocefalię.

Plagiocefalia, to potocznie nazywany „efekt płaskiej główki”, lub po prostu „skośnogłowie”. Dolegliwość ta może mieć uwarunkowania genetyczne, w wielu przypadkach jednak jest efektem zbyt częstego ułożenia główki dziecka w jednym miejscu. Oprócz wyżej wspomnianej płaskiej główki, do plagiocefalii zalicza się też takie objawy jak wysunięta część czoła, wypukły policzek, czy optycznie powiększone jedno oko, oraz ucho.

Jeszcze inną tego typu dolegliwością może być Dolichocefalia, która objawia się głownie bocznym spłaszczeniem głowy. Co ważne ta wada najczęściej diagnozowana jest wśród wcześniaków, lub dzieci, których główka była zaklinowana między żebrami.

Kraniostenoza, to przez specjalistów określany bardzo poważny stan chorobowy. Kraniostenoza powstaje w wyniku przedwczesnego zrostu jednego, lub kilku szwów czaszkowych. Co ważne krawędź takiego zrostu jest wyczuwalna w dotyku zniekształconej części głowy. Kraniostenozę można zdiagnozować za pomocą zdjęcia rentgenowskiego, lub tomografii komputerowej.

Zostaw Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *